Zredukuj stres dzięki masażom

Już w starożytności odkryto, że dotyk ma na nas kojący wpływ. Odpowiednie uciskanie i gładzenie mięśni, połączone z przyjemnym zapachem olejków i kosmetyków, pozwala się zrelaksować i choć na chwilę zapomnieć o stresie związanym z pracą, odpowiedzialnością za rodzinę i kłopotach życia codziennego.

Pod pojęciem „masażu” kryje się wiele jego technik. Najbardziej popularnym jest klasyczny masaż mięśni pleców i karku z wykorzystaniem aromatycznych olejków. Poza rozluźnieniem, pozytywnie wpływa też na układ krwionośny i limfatyczny. Ich stymulacja ma dobroczynny wpływ na pobudzenie działania narządów wewnętrznych i gruczołów. Dzięki masażom pozwalamy odpocząć naszemu układowi nerwowemu, a ponieważ jest on powiązany z praktycznie wszystkimi tkankami w naszym ciele, efektem jest rozluźnienie i dobre samopoczucie.

Bardziej wymagającym osobom z pewnością do gustu przypadną masaże z wykorzystaniem czekolady, gorących kamieni, muszli lub też miodu. Pozytywnie wpływają one na wygląd i zdrowie skóry oraz samopoczucie. Odpowiednio wykonane działają kojąco i rozluźniająco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s